Види фотошпалер. Фотошпалери в інтер'єрі, як зробити правильний вибір?
Які фотошпалери краще? Чи є відчутна різниця у видах фотошпалер?
Якщо ми, не перший магазин, у який ви зайшли при виборі фотошпалер, напевно, ви бачили, що ціни на фотошпалери відрізняються «в рази».
Скрізь вказано, що це - ціна за паперові фотошпалери, а ось це - за вінілові шпалери на флізиліновій основі, а це – ціна теж вінілові, але на паперовій основі.
Це зрозуміло, але у чому різниця саме для споживача? Навіщо мені переплачувати та купувати вінілові шпалери, якщо з таким самим малюнком можна купити паперові фотошпалери? Чи має це сенс, чи це просто маркетингові хитрощі і в процесі«експлуатації» різниці не буде жодної, що при купівлі вінілових фотошпалер, що при купівлі паперових фотошпалер?
Чомусь саме на найважливіше питання: "Які фотошпалери краще купити?" відповідь ніхто не дає. Ми вирішили заповнити цю прогалину та провести порівняння різних видів фотошпалер і навіть допомогти вам з вибором.
Отже, почнемо порівняння.
Паперові фотошпалери.
Плюси паперових фотошпалер.
- Мають найнижчу вартість серед фотошпалер.
- Яскравість передачі фарб – ідеальна.
- Гладка текстура дозволяє реалізовувати на шпалерах будь-які зображення: будь-які дрібні деталі продрукуються і будуть чітко видно.
- Папір – екологічний, дихаючий матеріал.
Мінуси паперових фотошпалер.
- Найскладніші у поклейці. Більшість складнощів пов'язана саме з цим.
- Шпалери дуже тонкі і при просоченні клеєм, схильні до деформації та розривів.
- Складно стикувати малюнок у процесі поклейки, оскільки шпалери мокрі, важкі та намагаються порватися, складно вирівнювати малюнок.
- Вимагає ідеально рівних стін. Безумовно, «активний» принт на фотошпалерах допоможе «відволікти»увага від нерівної стіни і все ж таки, так як шпалери дуже тонкі, абсолютно всі огріхи в штукатурці будуть видні.
- Якщо у вас новий будинок, який може давати усадку, то шпалери можуть прорватися, т.к. папір не тягнеться, і навіть навпаки, після висихання від нанесення клею, дає невелику усадку. Тому такі шпалери клеять із нахлестом.
- Вже після наклеювання треба бути обережним. Папір – матеріал, що вимагає досить дбайливого поводження. Її не протріш від бруду і можна порвати притуливши стулець до стіни.
- Як правило, цей тип фотошпалер без попереднього досвіду поклеїти не зіпсувавши шпалери дуже важко, тому доведеться платити за послуги майстрів. За поклейку паперових фотошпалер беруть найбільше грошей.
Вінілові фотошпалери.
Вінілові фотошпалери можуть мати паперову та флізелінову основу. Про це ми розповімо трохи нижче. Але спочатку розповімо про різницю у вініловому шарі.
Покриття з вінілу може бути двох видів:
- Спінений вініл.
- Гаряче тиснення.
Шпалери з покриттям зі спіненого вінілу:
- Як правило, мають виражену текстуру, на дотик трохи м'якше за шпалери, вироблені методом гарячого тиснення..
- Цей вид шпалер відчутно дешевший за шпалери, вироблені методом гарячого тиснення.
-
І, що, на наш погляд, найважливіше: вони легко ушкоджуються. Ці шпалери легко дізнатися в магазині: спробуйте подряпати нігтем шпалери. Якщо верхній шар досить легко руйнується, це спінений вініл.
Ми НЕ Виробляємо фотошпалер на такому вигляді вінілових шпалер. Так, вони дешевші, але будь-яке переміщення меблів з «зачіпанням» шпалер, приведе нехай і до незначного, але пошкодження. Це невелика проблема, якщо у вас однотонні шпалери зі спіненого вінілу: ви можете купити наклейку на шпалери з нашого асортименту та закрити пошкодження. Але якщо у вас цілісний малюнок фотошпалер, пошкодження поверхні пошкодить все враження від малюнка.
Вінілові шпалери, виготовлені методом гарячого тиснення.
- Можуть мати виражену текстуру, але текстура щільна, не рихла на дотик.
- При дряпанні нігтем, поверхня не ушкоджується.
- Цей тип шпалер дорожчий за спінений вініл, але це точно не той випадок, коли економія обґрунтована. Як би ми не запевняли себе, що ми будемо дуже акуратними і нічого не зашкодимо, у житті так не буває. Шпалери з вінілом гарячого тиснення збільшують шанси на гідний зовнішній вигляд фотошпалер протягом усього терміну експлуатації.
Вінілові фотошпалери на паперовій основі.
Плюси вінілових фотошпалер на паперовій основі.
- Вінілова лицьова сторона забезпечує кращу зносостійкість, ніж у паперових шпалер.
- Ви можете мити вінілові шпалери (навіть із миючим засобом), тому такі шпалери можна клеїти навіть у коридорі. Подряпати шпалери ножем, звичайно, не варто, але випадково зачепивши кутом стільця фотошпалери, ви їх не пошкодите.
- Вибір текстури. Від майже гладких, до виражено рельєфних. Виражена текстура досягається за рахунок більшої товщини шпалер і, відповідно, дозволяє приховати деякі огріхи у підготовці стін.
- За рахунок текстури шпалер можна отримати більш цікавий ефект при друку, ніж на виключно гладкій основі паперу.
- Якщо будинок ще дає невелике усадження, то зовнішній шар вінілу може її«пережити».
- Ці шпалери реальніше, ніж паперові, приклеїти самим, без залучення майстрів.
Мінуси вінілових фотошпалер на паперовій основі.
- Технологія поклейки передбачає нанесення клею на стіну і на шпалерне полотно. Тобто. полотно стає важким, що робить процес суміщення малюнка досить важким.
- Збільшена витрата клею - тому що наносити його треба і на стіну, і на шпалери..
- За рахунок відносної трудомісткості та тривалості поклейки, майстри, як правило, беруть за поклейку таких фотошпалер у кілька разів дорожче, ніж шпалер на основі флізеліну.
Вінілові фотошпалери на флізиліновій основі.
Є ті ж плюси, що і вінілових шпалер на паперовій основі (т.к. зовнішній шар однаковий– вініловий). Унікальні плюси шпалер на флізеліновій основі в першу чергу пов'язані з легкістю нанесення.
Плюси фотошпалер на флізиліновій основі.
- При клеюванні флізилінових шпалер, клей наноситься тільки на стіну. Саме шпалерне полотно залишається сухим. Такі шпалери легко клеїти.
- Самі по собі шпалери на флізиліновій основі легші і міцніші, ніж шпалери на паперовій основі. Тобто. підгонка малюнка не складе труднощів, а шпалери не прорвуться в процесі нанесення.
- Ті ж експлуатаційні плюси, що й у вінілових шпалерах на паперовій основі: вініл досить міцний матеріал і вологостійкий.
- Ви зможете мити шпалери та не дуже переживати з приводу того, що випадково пошкодите фотошпалери, переносячи стіл із кімнати до кімнати..
- Фактури зберігають таку ж різноманітність, як і у вінілових шпалерах на паперовій основі.
- Вінілові шпалери на флізиліновій основі тягнуться краще за всі фотошпалери. Тобто. в змозі пережити найзначнішу усадку стіни, якщо будинок новий.
Мінуси фотошпалер на флізиліновій основі.
- Якщо ви вибираєте фотошпалери з мінімальною текстурою, зверніть увагу на якість підготовки стіни, тому що недоліки шпаклівки можуть бути помітні.
Виходячи з цих експлуатаційних характеристик, наш вибір очевидний - вінілові шпалери на флізиліновій основі. Тому ми виготовляємо наші фотошпалери саме на такому полотні.